Тільки найкращі IT рішення

Ризики використання безкоштовного хостингу

Час читання: 5 хв.

У наш час існує безліч сервісів, завдяки яким можна створити веб-сайт абсолютно безкоштовно. Ми можемо користуватись вже готовими шаблонами, темами, системами управління контентом (CMS), візуальними конструкторами сторінок drag and drop та іншими інструментами. Коли сайт готовий і ми вже хочемо, щоб увесь світ його побачив, постає питання вибору хостингового провайдеру. Думка про те, що необхідно щомісяця платити комусь та розміщення свого сайту дуже пригнічує, особливо якщо на його створення ви не витратили ні копійки. Саме тому майже всі розробники-початківці обирають послуги безкоштовного хостинг-провайдеру.

Варто пам’ятати, що ви завжди отримуєте те, за що заплатили. З цієї статті ви дізнаєтесь, що саме ви “отримаєте” обравши безкоштовний хостинг.

  • Майже неможливо монетизувати безкоштовний веб-сайт

Зазвичай компанії, що пропонують безкоштовний хостинг, не дозволяють розміщувати оголошення чи партнерські посилання, завдяки яким ви змогли б заробити гроші на своєму сайті. А навпаки, у якості компенсації за надані послуги, вони самі прикріплюють рекламні банери де їм заманеться. Це не тільки виглядає огидно, але ви навіть можете рекламувати одного зі своїх конкурентів.

Для того, щоб заробити гроші, деякі провайдери продають адреси сайтів своїх клієнтів спамерам. Через брак безпеки, шахраї проникають на сайт та розміщують посилання з рекламою підроблених ліків, казино та сайтів для дорослих. Таким чином, ваш сайт можете стати частиною лінкоферми.

  • Занадто багато обмежень

Безкоштовні хостингові компанії зазвичай пропонують обмежений простір на диску, тому неможливо завантажити багато фотографій чи відео. Для того, щоб розширити свій сайт, додати декілька сторінок,  доведеться перейти на платний тариф.

Слід також згадати, що деякі безкоштовні сайти зазвичай мають досить суворі обмеження пропускної здатності. Будь-якої миті ваш сайт може перестати працювати через перевищення трафіку.

Окрім того, деякі корисні плагіни, інструменти та сервіси недоступні для сайтів з безкоштовним хостингом.

  • Непривабливий дизайн

Більшість безкоштовних хостингів пропонують обмежену кількість шаблонів та не дозволяють використовувати свій унікальний дизайн. Через це усі сайти виглядають однаково.

  • Непрофесійне доменне ім’я

Це чудово, коли клієнти впізнають ваш бренд, випадково натрапивши на ваш сайт. Але користуючись безкоштовним сервісом, ви не зможете володіти своїм власним доменом, а електронна адреса вашого сайту не буде належати вам. Вона буде виглядати приблизно так – mysmallbusiness.Freewebsite.com. Така непрофесійна адреса викликає сумнів у надійності та успішності компанії. Якщо підприємець не хоче витрачати гроші на хостинг-провайдера, чому клієнти мають витрачати гроші на його товари чи послуги?

  • Ненадійна безпека

Умови компаній, що надають безкоштовний хостинг, зазвичай забезпечують їм повний правовий імунітет. Це означає, що вони можуть продати ваші особисті дані, імейл та адресу вашого сайту. Вони також мають право використовувати ваш контент. Якщо ви художник чи фотограф, ваші зображення можуть стати власністю провайдера. Для того, щоб уникнути цього, переконайтесь, що ви уважно прочитали те, що записано маленькими буквами. В іншому випадку, будьте готові, що коли ваш сайт стане дуже популярним, то він перейде у власність провайдера.

Через недостатню захищеність, сайти можуть бути вразливими для хакерів. Їх часто зламують, а відновлення забирає багато часу та коштів, а інколи, взагалі можна втратити усі файли та дані.

Окрім хакерських атак, ваш сайт може постраждати від шкідливого програмного забезпечення, що також може вплинути на репутацію компанії.

  • Ви не можете встановити WordPress

Як ми уже казали, використання різноманітних сервісів та плагінів обмежене на безкоштовних хостингах. Найгіршим є те, що провайдери не дозволяють встановлювати таку зручну, легку у використанні та популярну систему управління контентом WordPress. Це відбувається тому, що їх сервери не здатні запустити її.

  • Не підтримується мобільна версія

Адаптивність – це вимога №1 для сучасного сайту, адже більшість інтернет-користувачів відвідують сайти з мобільних пристроїв. На жаль, сайти з безкоштовним хостингом не підтримують мобільну версію. Тільки уявіть скільки користувачів ви можете втратити!

  • Неможливо отримати високий рейтинг Google

Пошукові системи відносять сайти з безкоштовним хостингом до менш важливих та надають їм менший пріоритет. Безкоштовні домени можуть навіть бути оштрафовані, якщо у них багато сайтів, заповнених спамом.

  • Сайти з безкоштовним хостингом повільніші за равлика

Ви не зможете уникнути повільного завантаження, бо занадто багато сайтів знаходяться на одному сервері. Через недостатній рівень пропускної здатності сторінки завантажуються дуже повільно чи навіть зависають.

  • Обмежений період пробного користування та приховані платежі

Розробників-початківців легко підкупити безкоштовним пробним періодом. Але після його закінчення, слід заплатити за послуги хостинг-провайдера. Та ціна може виявитись набагато вищою, ніж ви очікували. Так і виходить, що намагаючись заощадити, ви можете витратити набагато більше. Також будьте готові заплатити за додаткові послуги, такі як хостинг зображень, облікові записи електронної пошти, доступ FTP, перенесення веб-сайта та інші. Також ми не радимо вносити номер вашої банківської картки під час реєстрації тому, що вони можуть знімати кошти без вашого відома.

  • Неочікуване закриття та втрата даних

Безкоштовний хостинг можна охарактеризувати короткочасною безперебійною роботою та частими простоями. Провайдер може зникнути будь-якої миті разом із вашим сайтом, не пояснюючи причини. У такому випадку ви втратите не тільки дані з вашого сайту, а й доменне ім’я, бо воно прив’язане до сервера.

  • Провайдер може відмовитись надати вам контроль над доменом

Багато хто з користувачів, розчарувавшись у безкоштовних послугах, вирішує перейти на платний хостинг. Та на жаль, провайдери безкоштовних послуг не пропонують ніяких інструментів для легкої міграції вашого сайта. Аби не втратити увесь контент, вам потрібно буде найняти веб-майстра, який зможе експортувати його. Якщо вам таки вдасться перемістити свій сайт, може виникнути проблема з видаленням його з безкоштовного хостингу. Вони навмисно залишають його на своєму сервері, щоб заробляти гроші на вашому контенті.

  • Недоступні аналітика та статистика

Якщо ви хочете покращити свій сайт, то вам слід перевірити, скільки людей його відвідують та звідки вони переходять на нього. Хостингові компанії з якісним сервісом надають вам безкоштовну статистику. Також дуже зручно використовувати Google Analytics для підрахунку трафіка. А ось компанії, що надають безкоштовний хостинг, не обтяжують себе аналітикою вашого сайту.

  • Відсутня тех. підтримка

Налаштувати сайт не так просто, як здається. Навіть не мрійте, що вам у цьому допоможуть, адже послуги тех. підтримки будуть коштувати дуже дорого або взагалі будуть відсутні.

  • Обмеження в налаштуваннях

Якщо ви хочете додати функціональні можливості, які не передбачені безкоштовною темою, то вам доведеться найняти професіонала для цієї роботи. Це буде коштувати досить дорого.

Отже, безкоштовний хостинг має безліч недоліків, а чи є у нього якісь плюси? Звісно є, але тільки один – його безкоштовність.

Плануючи створення професійного бізнес-сайту чи просто блогу для розваг, ми рекомендуємо вам обирати хостинг свідомо, враховуючи усі особливості. Звертайте увагу на такі характеристики:

  • Аптайм (час доступності сайту) не менше 99,5%;
  • Підтримка бази даних MySQL;
  • Можливість встановити WordPress;
  • Розмір дискового простору не менше 1 GB;
  • Оперативна робота тех. підтримки.

Провайдери веб-хостингу схильні перебільшувати можливості та приховувати недоліки свого сервісу, тому будьте критичними та не нехтуйте пробним періодом. Нехай щастить у виборі найкращого хостингу для вашого сайту!